0%

ثبت شرکت در عمان

ثبت شرکت در عمان به تنهایی نمی تواند موجب اخذ تابعیت، پاسپورت و اقامت دائم گردد. به دلیل قوانین سخت کشور عمان در این خصوص اقامت این کشور از طریق ثبت شرکت مادامی پابرجا خواهد بود که شرکت ثبت شده برای فرد و دولت سود به همراه داشته باشد. همچنین از جمله قوانین سختی که کشور عمان برای افراد خارجی دارد، می‌توان به این مورد اشاره کرد که فرد براساس قوانین مدنی کشور عمان در صورتی می تواند تابعیت عمان را دریافت نماید که از تابعیت های قبلی خود انصراف داده باشد .

برای ثبت شرکت در عمان و سرمایه گذاری در این کشور و سایر کشورها بررسی استانداردهای سرمایه‌گذاری لازم و ضروری می باشد. یکی از استانداردهای مهم نرخ مصادره اموال می باشد که نشان‌دهنده میزان مصادره و سلب مالکیت است و شامل کلیه اقدامات تبعیض‌آمیز از طرف دولت میزبان است که بدون هیچ گونه جبران خسارت کافی، سرمایه‌گذار را از سرمایه‌گذاری خود محروم می‌کند. این عدد در بازه ۱ تا ۷ می باشد که امن ترین کشور ها در دسته 1 قرار می گیرند. در آخرین آمار ارائه شده در سال 2019 کشور عمان در دسته 3 قرار گرفته است.

از دیگر موارد مهم که باید در پروسه سرمایه گذاری و ثبت شرکت در عمان مورد بررسی قرار گیرد نرخ کنترل فساد است. که نشان‌دهنده کنترل دولت بر شرکت ها و بخش های مرتبط و دیگر شرکت‌ها می باشد.

ثبت شرکت در عمان و شاخص های اقتصادی تاثیر گذار

برای ثبت شرکت در عمان باید به نرخ مالیات بر درآمد در کشور عمان توجه شود. مالیات انواع مختلفی داشته و پرداخت مالیات بر سود و درآمد فرد تاًثیر قابل توجهی دارد. خوشبختانه میزان مالیات بر درآمد افراد، کارکنان و فروش در عمان برابر صفر می باشد.

ثبت شرکت در عمان و انواع شرکت

– شرکت با مسئولیت محدود (LLC)

یکی از انواع شرکت ها برای سرمایه گذاران خارجی، شرکت با مسئولیت محدود می باشد هزینه برآورد شده برای این شرکت تقریباً برابر با ۱۵۰,۰۰۰ ریال عمان می باشد. برای ثبت این گونه شرکت‌ها حداقل به دو سرمایه‌گذار نیاز است که یکی از آنها لزوماً باید شهروند عمان یا عضو Gcc و یا یکی از شهروندان ایالات متحده آمریکا باشد و همچنین بیش از۳۰℅ از سهام باید به این فرد تعلق داشته باشد.

– شرکت سهامی عام

شرکت سهامی عام، شرکتی است که سرمایه آن به عنوان سهام از طریق خرید و فروش و معاوضه در بورس قابل توزیع می باشد. در این شرکت نیز همانند LLC حداقل سرمایه ۱۵۰,۰۰۰ ریال عمان است برای ثبت یک شرکت سهامی عام کسب پروانه و تایید وزارت تجارت و صنعت ضروری می باشد.

– شرکت سهامی خاص

سهام این شرکت بر خلاف سهام شرکت عام در دسترس عموم نیست. حداقل سرمایه مورد نیاز برای ثبت این شرکت برابر با ۵۰,۰۰۰ ریال عمان می باشد. برای ثبت شرکت سهامی خاص حداقل سه سرمایه گذار لازم است که یکی از آنها اجباراً، باید شهروند عمانی باشد و ۳۰℅ از کل سهام متعلق به وی باشد.

– مشارکت محدود

برای ثبت این گونه شرکت به دو شریک یا بیشتر نیاز است. حداقل یکی از عضو ها باید عمومی باشد یعنی لزوماً باید شهروند عمان باشد. این شخص در قبال تعهدات و بدهی ها مسئولیت دارد. عضو دیگر باید شریک محدود باشد و در حد سهم سرمایه اش در قبال بدهی ها و متعهدات مسئول می باشد.

– آژانس بازرگانی

امتیاز ثبت آژانس بازرگانی که به عنوان نماینده‌ای برای تبلیغ، توزیع و صادرات کالا است تنها به یک تبعه عمانی و یا یک نهاد محلی که حداقل ۵۱℅ سهام متعلق به وی است داده می شود.

– دفتر شعبه

برای ثبت و تشکیل یک دفتر شعبه در عمان نیازمند فرد یا عاملی محلی است که از ویزا و مجوزها حمایت کند. برای ثبت شعبه کسب تاییدیه از وزارت بازرگانی و صنعت عمان لازم و ضروری می باشد.

– دفتر نمایندگی

دفتر نمایندگی در عمان نمی‌تواند فعالیت بازرگانی داشته باشد. در واقع دفتر نمایندگی ثبت شده تنها مجاز به انجام تحقیقات یا اهداف تبلیغاتی در بازار می باشد، به هر حال برای ثبت دفتر نمایندگی حداقل باید یکی از اعضا، ساکن کشور عمان باشد.

 هزینه های ثبت شرکت در عمان

لازم به ذکر است که هزینه بسته به نوع شرکت و فعالیتی که دارد متفاوت است اما به طور میانگین سرمایه که مورد نیاز است ۳،۴۰۰ ریال عمان است. سرمایه اولیه نیز در اغلب شرکت ها مبلغ 150،000 ریال عمان می باشد.

شایان ذکر است که هزینه های ثبت شرکت در عمان و یا هر کشور دیگر بسته به نوسانات بازار ارز می تواند در بازه های زمانی مختلف، متفاوت باشد در نتیجه هزینه و قیمت ها به صورت میانگین بیان شده است.

 مزایای ثبت شرکت در عمان :

 • این امکان وجود دارد تا بتوانید نیروی کار ارزان و کارآمد جذب کنید
 • ارزش ریال عمان بالا می باشد
 • اقتصاد این کشور از ثبات خوبی برخوردار است
 • امکان تجارت آزاد در این کشور وجود دارد
 • مالیات فرد در این کشور همانگونه که ذکر شد صفر است و این مالیات برای شرکت ها ۱۵℅ است که به میزان کشورهای دیگر مقدار کمی است
 • ارائه تسهیلات و مزایای بانکی.
 • موقعیت مناسب عمان برای تجارت.
 • توسعه کارآفرینی و غیره.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت در عمان :

 • فرم درخواست ثبت شرکت
 • گذرنامه معتبر و یا کپی برابر اصل شده شناسنامه سهامداران یا امضا کنندگان شرکت
 • ارائه بیزینس پلن
 • ارائه اساسنامه
 • ارائه یک فرم که شامل نام امضاکنندگان شرکت است
 • ارائه گواهی که نشان دهد سرمایه اولیه از نظر بانکی معتبر است
 • مجوزی که نشان دهد شرکت در اداره صنعت و بازرگانی عمان ثبت شده است .

مشاوره آنلاین

اطلاعات بیشتر

مدارک موردنیاز

اطلاعات بیشتر

آپلود مدارک

اطلاعات بیشتر

تمـاس با مـا

اطلاعات بیشتر

فرم ثبت نام آنلاین